راهنمای خرید و نصب پارکت

 1. سطحی که پارکت بر روی آن اجرا میشود باید کاملاً صاف و ترزا بوده و دارای نا همواری نباشد که از جمله بهترین زیر کارها برای پارکت لمینیت موزائیک، سرامیک و سنگ میباشد.
 2. برای سفارش و نصب پارکت عجله نکنید و حداقل پارکت را 48 ساعت در محلی که میخواهید اجرا شود قرار داده و باکس ها را از هم فاصله دار گذاشته  که کاملاً هم دمای محیط شود.  علت این کار هم دما شدن پارکت با محیط میباشد.
 3. تا 24 ساعت از گذاشتن وسائل خیلی سنگین بر روی آن خود داری نمایید تا پارکت شکل اصلی خود را در محیط پیدا کند.
 4. در صورتی که قصد دارید محلی که در آن سکونت دارید را پارکت نمائید در ابتدا وسائل اتاقها را جمع نموده و پس از نصب اتاقها وسائل را درون اتاق بر روی پارکت ها قرار داده و قسمت های دیگر را اجرا نمائید.
 5. در صورتی که کف محل مورد نظر شما موکت میباشد (فقط موکت های کبریتی که بر اثر مصرف زیاد تخت شده باشد) برای نصب پارکت نیازی به فوم نداشته و از همان موکت به جای فوم استفاده میگردد.
 6. برای دورتادور کار نیاز به ابزاری دارید که فاصله بین پارکت و دیوار (درز انقباض و انبساط) را که حدود یک سانتیمتر میباشد را پوشش دهید که بهترین ابزار قرنیز میباشد و برای بعضی از قسمت ها که ارتفاع قرنیز برای آن مناسب نیست از ابراز های دیگر مانند اسکوتیا و میت استفاده میگردد. البته برای کسانی که میخواهند قرنیز سنگی دیوار را  جدا نکنند از ابراز اسکوتیا استفاده میشود.
 7. برای پوشاندن قرنیز های سنگی میتوان از برچسب های روکش قرنیز با رنگ دلخواه خود استفاده نمایید و سپس از ابراز اسکوتیا برای کناره ها استفاده نمود.
 8. رنگ قرنیز را متناسب با رنگ پارکت انتخاب نمائید و یا متضاد و تیره تر از پارکت
 9. برای نصب پارکت نیاز به سطحی صاف دارید، بنابراین قبل از نصب سطح را از هرکونه نخاله و برآمدگی عاری نمائید.
 10. برای بازسازی و نو سازی محیط مراحل اجرای کار را از سقف شروع کرده و بعد از تزیین دیوارها و اتمام تمام کارها پارکت اجرا میشود.
 11. برای نظافت پارکت لمینیت از ساده ترین روشها میتوان استفاده نمود که به طور معمول پس از پاک نمودن سطح از گردو غبار و خاک، تی نخی را در یک سطل آب با یک چهارم پیمانه مایع ظرفشوئی شستشو داده و پس از آبگیری آن نظافت را آغاز نمائید.

این محصول 6460 بار بازدید شده است.
کلمات کلیدی:
۱۰ نظر اخیر در مورد این محصول: